18
Ara
2014
0

AK PARTİ’DE SON BAŞVURUYU YAKUP YEŞİLTAŞ YAPTI

Ana Sayfa » Haberler » AK PARTİ’DE SON BAŞVURUYU YAKUP YEŞİLTAŞ YAPTI

AK PARTİ’DE SON BAŞVURUYU YAKUP YEŞİLTAŞ YAPTI


AK Parti Fatsa İlçe Teşkilatında gerçekleşen başvurusu sırasında sevenlerinden oluşan kalabalık bir grup Yakup Yeşiltaş’ı yalnız bırakmadı. Yeşiltaş, adaylık başvuru dosyasını AK Parti Fatsa İlçe Başkanı Fatih Sözen’e teslim etti.

      Son olarak Esenler Belediyesi Etüt Proje Müdürü olarak belediyecilikte 37 yılını tamamladığını belirten Yakup Yeşiltaş, doğup büyüdüğü topraklara ve bu toprakların halkına karşı kendini sorumlu hissettiğini söyledi.

AK Parti Fatsa İlçe Başkanı Fatih Sözen, söz konusu başvuruyla beraber AK Parti’nin Fatsa’da 5 aday adayı olduğunu hatırlatarak, “Hayırlı uğurlu olsun. Yakup Yeşiltaş ağabeyimize başarılar diliyorum. Hangi aday seçilirse seçilsin diğer aday adayları onun etrafında toplanacak ve birlik olacaktır. Şu anda süreç devam ediyor. Hiç kimse kimin aday olacağını bilmiyor” dedi.

Kalkınma için beş ayağın oluşması lazım

Fatsa Belediye Başkanlığı için AK Parti’ye aday adaylığı başvurusunu gerçekleştiren Yakup Yeşiltaş, gazetemizi ziyaret etti ve Fatsa’nın kalkınması için siyasi, ekonomik, fiziki, kültürel ve sosyal kalkınmanın birlikte gerçekleştirilmesi gerektiğini söyledi ve bunun birlikte yürütülmesinin önemine değindi.

Böyle bir anlayışla ancak etkin bir belediyeciliğin yapılabileceğine işaret eden Yeşiltaş, kamu ve özel sektör ile sivil toplum kuruluşlarının ortak akılla yönetime dahil olacağı bir belediyede çağdaş yönetimden ve kalkınmadan söz edilebileceğini ifade etti ve sadece seçilenlerle bu işlerin yürümeyeceğine işaret etti.

Yakup Yeşiltaş, uzun yıllar görev yaptığı İstanbul Esenler Belediyesi’nde vatandaşın belediye hizmetlerinden yüzde 86 gibi yüksek bir oranda memnun olduğunu ve bu memnuniyeti teşkil eden belediyecilik anlayışını görev verilmesi halinde Fatsa’ya kazandıracağını da sözlerine ekledi.

Yeşiltaş, kaleme aldığı ‘Ümidimiz varsa şehrimiz güzel olur’ adlı kitabını da takdim etti.