18
Ara
2014
0

ÖĞRENCİLER BURSA-ÇANAKKALE-İSTANBUL GEZİSİ YAPTI

Ana Sayfa » Haberler » FATSA ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ BURSA-ÇANAKKALE-İSTANBUL GEZİSİ YAPTI

FATSA ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ BURSA-ÇANAKKALE-İSTANBUL GEZİSİ YAPTI


Fatsa Anadolu öğretmen Lisesi, Gezi-İnceleme ve Turizm Kulübü tarafından organize edilen Bursa-Çanakkale-İstanbul gezisine gittiler. 

Fatsa Anadolu öğretmen Lisesi, Gezi-İnceleme ve Turizm Kulübü tarafından organize edilen Bursa-Çanakkale-İstanbul gezisi hakkında açıklamada bulunan Md. Baş yardımcısı Abdullah Yüksel ve Kulüp Rehber öğretmeni Aydın Bal: ” Geleneksel olarak her yıl düzenlediğimiz yurt içi öğrenci gezimizi bu yıl Marmara bölgesine yaptık. Öğrencilerimiz ata yadigarı değerlerimizi ve kültür varlıklarımızı yerinde gördüler. Bursa’da Uludağ Üniversitesi ziyareti ve tarihi mekanlar ziyaret edildi. Özellikle gezimizin Çanakkale bölümü yakın tarihimizin tanığı olması nedeniyle duygusal anların yaşanmasına neden oldu.” dediler
Yüksel: “Ayrıca gezi programımızın son kısmında yer alan İstanbul gezisi gerçekten görülmeye değerdi. Okulumuzdan daha önceki yıllarda mezun olmuş ve İstanbul’daki değişik fakültelerde okuyan yaklaşık 30 kadar öğrencilerimizle geziye katılan öğrencilerimizi bir araya getirdik. Bu buluşmayı Boğazdaki bir yatta gerçekleştirdik. Boğaz turu eşliğinde yemekler yenilip, sohbetler edildi. Yat gezimizi tertip eden Beşiktaş Belediye Başkanı Sayın Murat Hazinedar’a okulumuz adına çok teşekkür ederiz. Ayrıca bu günde bizi yalnız bırakmayan Sayın Yakup Yeşiltaş , Sayın Şenel Hazinedar, Sayın Ali Bağdatlı ve Murat Saçlı’ya teşekkür ederiz” dedi.
Yüksel: ” Bu ve buna benzer geziler öğrencilerimize öz güven aşılamakta, tarih – kültür bilinci katmakta ve üniversite şehirlerini yerinde görme fırsatı vermektedir. Bu anlamda gezimiz çok verimli ve keyifli geçti.” dedi.