17
Ara
2014
0

Dernekler Federasyonu kurulmalı.

Ana Sayfa » Haberler » Ak Parti Fatsa Belediye Başkan aday adayı Yakup Yeşiltaş FATSA DERNEKLER FEDERASYONU KURULMALI

Ak Parti Fatsa Belediye Başkan aday adayı Yakup Yeşiltaş FATSA DERNEKLER FEDERASYONU KURULMALI

     Ak Parti Fatsa Belediye Başkan aday adayı Yakup Yeşiltaş: “Fatsa’daki Mahalle ve köy isimlerini taşıyan derneklerimiz, toplumsal birlik ve beraberlik duygusunun diri tutulmasına katkı sağlarken, bir yandan halkın yaşam kalitesini artırıcı hizmetler, diğer yandan köyünden irtibatı kesilmiş kişilere ulaşmaya çalışıp, tarihini kültürünü ve yöresinin tanıtımı için mücadele ettiklerini görmekteyiz” dedi.


 


 

 

Yeşiltaş konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “İnsanı ilgilendiren her konuda konuşarak bilgi paylaşıp, köylüsü şehirlisi ile birlikte karar alabiliyor. Şehirdeki sosyal hayatı beldesine taşıyor. Yardımlaşma ve dayanışma duygusunu aşılıyor, insanları yalnızlığa mahkûm olmaktan kurtarmaya çalışıyor. İşte bu derneklerimizin çatısı altında yapılan yardımlaşma ve dayanışma geleneği toplumda önemli bir boşluğu doldurduğu gibi toplumsal barışa da büyük katkı sağladığını düşünüyorum. Yani, derneklerimiz ortak paydası olan herkesin ortak yeri olduğu gibi, mahalle ve köylerin gönüllü hizmetkârıdır diyebiliriz.

Birlikten güç doğar kuvvet doğar sözünden de anlaşılacağı üzere; Toplumsal ve sosyal hayatımızın gelişmesinde önemli bir yer alan derneklerimizin üst kuruluşu olan federasyonun Fatsa da kurulması durumunda çok daha faydalı olacağını düşünüyorum.

    Çünkü Fatsa da kurulacak olan ”Fatsa dernekler federasyonu” temsil gücü yüksek olup, her platformda sesleri daha güçlü çıkacaktır.  Belediye olsun, siyasetçiler ve bürokratlar olsun Fatsa Dernekler Federasyonunun isteklerini daha dikkatli dinleyip, buda ilçemize ve mahallemize ekonomik ve sosyal yönden fayda sağlayacaktır. Federasyon, derneklerimiz için bir okul görevini üstlenmiş olacak, Kültürel faaliyetler, daha bilinçli ve doğru olarak yapılarak, üyelerin ve üye derneklerin özgüveni artacaktır. Federasyon güçlendiğinde; insanlarımızda var olan aidiyet duygusu daha da gelişerek, derneği olmayan mahallelerin bir araya gelmesini ve dernekleşmesini sağlayacaktır Üyelerin Siyaset ve Bürokraside güçlü bir destekçisi olacak, dernek faaliyetlerinin maliyetleri azalacak, siyasi ve toplumsal açıdan güç yaratacaktır. Sorunlar, istekler ve öneriler ilgililere güçlü bir ses tarafından bildirilecek ve oluşan güç birliği, potansiyel üyelere ulaşımı ve onlarla olan iletişimi kolaylaştıracaktır.

    Derneklerimizin her birinin küçük küçük hedefleri büyük hedeflere dönüşüp Yöremizde, kamu imkânlarından yararlanma oranı artacaktır. Dolayısıyla Federasyonun arkasında sayısal güç, temsilde daha yararlı ve etkili olacağı gibi, insanlar arasında iletişiminde artacağını düşünüyorum” dedi.